Webinář je školení, které se koná přes internet. Stejně jako u prezenčních školení má omezený počet účastníků a je veden lektorem.

Účast na webináři je realizována přes internetový prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera nebo Internet Explorer) v takzvané virtuální třídě. Samotný přenos živého vysílání probíhá přes speciální program, který umožňuje promítat prezentaci a přenášet hlas i video přednášejícího lektora. Pro účastníky je zde okno chatu, kde mohou klást své dotazy a komunikovat s technickou podporou nebo ostatními posluchači.

PROČ ZROVNA WEBINÁŘE? 

Největší výhodou webinářů je jejich nezávislost na místě. Kvůli účasti na školení nemusíte zdlouhavě dojíždět na místo určení, ale můžete je zhlédnout z pohodlí kanceláře nebo domova.

Lze je sledovat jak na počítači, tak pomocí jednoduché aplikace také na mobilních zařízeních (tablet, chytrý mobilní telefon). Díky tomu se můžete na webinář připojit i na cestách.

Webináře jsou efektivním způsobem, jak ušetřit čas a přitom obdržet stejnou nebo lepší kvalitu a přidanou hodnotu jako u prezenčních školení.

Našli jste odpověď?