Technické požadavky pro přístup k webináři budete zřejmě splňovat už jen proto, že jste na této stránce. Pokud to shrneme, potřebujete přístup k internetu, internetový prohlížeč, sluchátka nebo reproduktory.

Zvláště pokud se webináře účastníte poprvé je ale vhodné otestovat připravenost Vašeho zařízení pro připojení k webináři.


JAK OTESTOVAT SVŮJ POČÍTAČ PŘED ÚČASTÍ NA WEBINÁŘI?

Pro účast na webináři stačí obvykle vybavený počítač/notebook (případně i tablet nebo chytrý telefon). Pro ničím nerušenou účast na webináři by vaše zařízení mělo splňovat následující požadavky:

  • Komplexní test připravenosti vašeho počítače pro účast na webináři naleznete zde: wiziq.com/info/technical-requirement.aspx.
    Pro účastníky webináře není potřeba v testu zmíněná Java (plugin).
  • Doporučená (minimální) rychlost připojení k internetu 1 Mb/s pro stahování (download) a 0,5 Mb/s pro nahrávání (upload). Rychlost si můžete ověřit na této adrese: www.rychlost.cz.
  • Webový prohlížeč v aktuální verzi podporující Adobe Flash Player - Chrome, Internet Explorer, Microsoft Edge, Safari, Firefox (60 ESR).
  • Aktuální verze software Adobe Flash Player, která je zdarma ke stažení na adrese: http://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/
  • Sluchátka nebo reproduktory.

Pokud se přihlašujete z větší organizace nebo společnosti s přísnými pravidly pro správu sítě, může být přenos videa v síti zakázán a je nutné kontaktovat vaše IT oddělení!

Pro základní test funkčnosti využijte následující odkaz: wiziq.com/info/technical-requirement.aspx. Na této stránce zjistíte, zdali je Vaše zařízení připraveno pro účast na webináři i systémové požadavky, které je potřeba dodržet.

V případě dalších technických dotazů nás kontaktujte na emailu: [email protected].

Našli jste odpověď?