Své videozáznamy si můžete přehrát na Videolektor.cz odkudkoli, kde je dostupné připojení k internetu. Po přihlášení k Vašemu uživatelskému účtu můžete neomezeně přehrávat videozáznam v internetovém prohlížeči. Ve videu můžete snadno vyhledávat podle snímků prezentace a šetřit tak svůj čas. V případě, že chcete své video zhlédnout bez přístupu k internetu, lze tak učinit po stažení videa na Váš PC. Více o stahování videí zde.


ZA JAK DLOUHO PO WEBINÁŘI BUDU MÍT VIDEOZÁZNAM DOSTUPNÝ?

Videozáznam zpracováváme do 5 pracovních dní. Jakmile je dostupný ke zhlédnutí, dostanete o tom zprávu na svůj email a také Vám vyskočí upozornení v chatovacím okně přímo na stránkách. Přehled nově vydaných videozáznamů uvidíte také na hlavní stránce Můj profil.


KDE NAJDU SVÉ VIDEOZÁZNAMY?

Přehled veškerých videozáznamů, které máte k dispozici naleznete v sekci Moje Kurzy (níže na stránce pod plánovanými webináři). Kurz, u kterého je video již k dispozici poznáte podle zeleného popisku "k dispozici".

Další možností je zvolení filtru "Videozáznam" v levé části stránky.

Po jeho stisknutí se Vám zobrazí pouze videozáznamy řazeny od toho nejnovějšího.

JAK SI PŘEHRAJI VIDEO?

Nejjednodušší možností, jak zhlédnout videozáznam, je přímé spuštění na webu Videolektor.cz. Přehrávání videozáznamů není nijak technicky náročné, více informací o připravenosti Vašeho zařízení na jejich přehrání naleznete v samostatném článku zde.

Video z proběhlého kurzu si přehrajete vždy na stránce kurzu pomocí stisknutí modrého tlačítka "Přehrát" pod fotkou lektora.

SLEDUJTE VIDEO VE VYSOKÉ KVALITĚ!

Jakmile stisknete tlačítko „Přehrát", budete přesměrováni na novou stránku, na které se automaticky spustí přehrávání videozáznamu.

Pro plnohodnotné sledování videa nezapomeňte zkontrolovat, zda je zapnuta kvalita HD (v pravém dolním rohu videa) a zvětšete si video na celou obrazovku pomocí symbolu šipek vedle značky HD.

V případě, že používáte jako prohlížeč Mozzilu Firefox, přizpůsobte kvalitu videa šíři své obrazovky stisknutím znaku menší a větší obrazovky. Takto docílíte toho, aby byl obraz ostrý a texty v prezentaci a chatu dobře čitelné.

NEMÁM ČAS SLEDOVAT CELÉ VIDEO, JAK SI MÁM NAJÍT JEN TO, CO MĚ ZAJÍMÁ?

Pro snadnější orientaci ve videozáznamu lze spustit webinář od určitého snímku. Takto si můžete přehrát pouze tu část, která je pro Vás potřebná, či rozdělit sledování videozáznamu na Vámi zvolené bloky bez nutnosti složitého vyhledávání ve videu.

Dole pod videem vidíte náhled snímků prezentace a pod nimi modrý pás, v kterém stačí najet na požadovaný snímek prezentace a stisknout tlačítko „Spustit od tohoto snímku". Video se začne přehrávat ve zvoleném místě. Vyhledávat mezi snímky prezentace můžete také pomocí modrých šipek na kraji pásu.

Další možností jak snadno vyhledávat nebo rozdělit sledování videozáznamu na kratší bloky je použití obsahu a kapitol v něm uvedených. Obsah naleznete na stejnojmenné kartě v pásu šedých záložek pod videem. Více praktických tipů si můžete přečíst zde v samostatném článku.

Našli jste odpověď?