Líbí se Vám myšlenka odkudkoli dostupných videozáznamů z webinářů, ale rádi byste si je přehráli i tam, kde nemáte přístup k internetu, např. na své chalupě či na cestách? Videolektor.cz myslí i na Vás, videozáznamy si můžete stáhnout na svůj PC ve formě videa či audia (mp3).


KDE SI MOHU STÁHNOUT VIDEO Z WEBINÁŘE?

Soubory ke stažení naleznete na stránce kurzu po jeho vydání (více o tom, kde najdu vydané videozáznamy v článku zde.) Postačí stisknout modré tlačítko "Stáhnout", které naleznete pod fotkou lektora.

Po stisknutí tlačítka budete přesměrováni do dolní části obrazovky, kde můžete stáhnout videozáznam ve formě videa či ve formátu MP3. Většinou se jedná o soubor formátu zip., který v sobě obsahuje také podklady ke kurzu (prezentace, doplňkové materiály).

Pro stažení klikněte na „Vygenerovat odkaz ke stažení souboru", následně se tato stránka obnoví a zobrazí se odkaz "Stáhnout" pro přímé stažení souboru. Odkaz pro stažení je platný omezenou časovou dobu, proto stahování prosím zahajte ihned po vygenerování odkazu. V závislosti na typu použitého prohlížeče a rychlosti připojení k internetu může stahování trvat i několik minut.

Stažení souborů je limitováno na dva pokusy pro jednoho uživatele. V případě, že se Vám v tomto limitu soubory nepodaří stáhnout (např. pád prohlížeče, problémy s internetem), kontaktujte pracovníka zákaznické podpory, který Vám opětovně povolí stažení souborů.


JAK ROZBALIT STAŽENÉ SOUBORY?

Soubory jsou z praktického hlediska komprimovány do formátu zip. Pro přehrání jednotlivých částí kurzu je potřeba tento zip soubor tzv. „rozbalit". V závislosti na operačním systému a na programovém vybavení může být nejsnazší cestou kliknout na soubor pravým tlačítkem myši a zvolit možnost „Rozbalit/Extrahovat soubory...".

V otevřeném okně vyberte cílovou složku, kam chcete soubor uložit a potvrďte příslušným tlačítkem. Po rozbalení zip souboru se ve zvoleném umístění zobrazí složka, kde najdete jednotlivé video nebo MP3 soubory. Poklepáním na jednotlivé soubory je spustíte ve výchozím programu Vašeho operačního systému. Posléze si můžete soubory nahrát do jakéhokoli mobilního zařízení a mít tak vše při sobě i na cestách.

Našli jste odpověď?