Od dubna 2020 využíváme webinářový systém založený na technologii HTML5, který již pro své fungování nepotřebuje Adobe Flash Player.

V prvé řadě nemějte obavy, u 99 % zájemců je připojení v pořádku. Pokud se Vám ovšem nedaří připojit na online školení nebo jste se již připojili, ale nevidíte prezentaci, neslyšíte zvuk apod. je první pomocí opětovné připojení. Ve většině případů toto opětovné přihlášení vyřeší nastalé problémy.

Pokud i po opětovném připojení Vaše problémy přetrvávají, ověřte si, že splňujete technické požadavky pro účast na online školení. Je pro Vás také připravena bezplatná technická podpora na zákaznické lince s číslem 228 884 500.

Některé z nastalých problémů můžete vyřešit následovně:

PROBLÉMY SE ZVUKEM

Zkontrolujte prosím, zda není Vaše zařízení v "tichém módu", máte zapojená sluchátka, zapnuty reproduktory, vybrané správné zařízení v ovládání hlasitosti Windows apod. Zkuste také zkontrolovat přehrání videa např. na YouTube.cz


PROBLÉMY S OBRAZEM

Pokud se připojujete z větší organizace, je možné, že přenos videa bude na zařízeních pracovníků blokován. Předejte prosím svému IT oddělení odkaz pro otestování přístupu k webinářovému systému - https://embed.archiebot.com/connection-tester, pomocí kterého mohou ověřit, zda Vaše zařízení má patřičná povolení.

PROBLÉMY S VIDEEM LEKTORA

V některých případech se může stát, že se video lektora na nějakou dobu zastaví, ve většině případů se jedná o automatické zastavení přenosu videa z důvodu kolísání internetového připojení. Webinářový program sám zastaví video, aby bylo zachováno přehrávání prezentace a zvuku. V tomto případě si můžete ověřit rychlost svého připojení na www.rychlost.cz. Jakmile dosahuje Vaše připojení potřebných parametrů (doporučeno je 5 Mb), video se samo zase spustí.


PŘERUŠENÍ PŘENOSU VYSÍLÁNÍ

V případě, že by došlo k výpadku na naší straně, budete o tom informováni v chatu ve webinářovém okně pracovníkem technické podpory. Vzhledem k existenci např. záložního připojení k internetu nebude (doufejme) výpadek trvat déle než několik minut. Pokud však dochází k přerušení přenosu pouze na Vaší straně (technická podpora v chatu píše, že přenos od lektora je v pořádku), jedná se s největší pravděpodobností o kolísání Vašeho připojení k internetu. I malé kolísání (v délce 0,5 s) může ovlivnit kvalitu vysílání, protože přenos nepotřebuje ani tak rychlé připojení, ale připojení stabilní. V případě, že se problémy opakují, ověřte, zda splňujete veškeré technické požadavky.

Na závěr - nezoufejte, pokud se během účasti na webináři objeví jakékoli potíže, které Vám ztíží jeho sledování, vždy je k dispozici do 5 pracovních dnů videozáznam. Ten je vždy v dobré kvalitě, protože je nahráván přímo ze studia a není jeho přenos rušen vlivy internetového připojení.

Našli jste odpověď?