V prvé řadě nemějte obavy, u 99,9 % zájemců je připojení v pořádku. Pokud se Vám ovšem nedaří přihlásit na webinář nebo jste se již připojili, ale nevidíte prezentaci, neslyšíte zvuk apod. je první pomocí opětovné přihlášení. Ve většině problémů toto opětovné přihlášení vyřeší nastalé problémy.

Pokud i po opětovném přihlášení Vaše problémy přetrvávají, je pro Vás připravena bezplatná technická podpora na zákaznické lince s číslem 228 884 500.

Některé z nastalých problémů můžete také zkusit nejdříve vyřešit sami:


PROBLÉMY SE ZVUKEM

Zkontrolujte prosím, zda není Vaše zařízení v tichém módu, máte zapojená sluchátka, zapnuty reproduktory apod. Zkuste také zkontrolovat přehrání jiného videa např. na YouTube. Zkontrolujte také obrázek reproduktoru v pravém horním rohu webinářového okna (zda není zvuk přímo ztišen tam).


PROBLÉMY S VIDEEM

Pokud máte problémy s přenosem videa, ověřte, zda máte nainstalovánu nejnovější verzi přehrávače Adobe Flash Playeru (mimo Google Chrome, který si aktuální verze instaluje sám) na této stránce: http://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/.

Pokud se připojujete z větší organizace, je velmi pravděpodobné, že přenos videa bude na zařízeních pracovníků blokován. Předejte prosím svému IT oddělení odkaz pro otestování přístupu k webinářovému systému - wiziq.com/info/technical-requirement.aspx, pomocí kterého mohou ověřit, zda Vaše zařízení má patřičná povolení.


PROBLÉMY S VIDEEM LEKTORA

V některých případech se může stát, že se video lektora na nějakou dobu zastaví, ve většině případů se jedná o automatické zastavení přenosu videa z důvodu kolísání internetového připojení. Webinářový program sám zastaví video, aby bylo zachováno přehrávání prezentace a zvuku. V tomto případě si můžete ověřit rychlost svého připojení na www.rychlost.cz. Jakmile dosahuje Vaše připojení potřebných parametrů, video se samo zase spustí.


PŘERUŠENÍ PŘENOSU VYSÍLÁNÍ

V případě, že by došlo k výpadku na naší straně, budete o tom informováni v chatu ve webinářovém okně pracovníkem technické podpory. Vzhledem k existenci záložního připojení k internetu nebude výpadek trvat déle než několik minut. Pokud však dochází k přerušení přenosu pouze na Vaší straně (technická podpora v chatu píše, že přenos od lektora je v pořádku), jedná se s největší pravděpodobností o kolísání připojení k internetu. I malé kolísání může ovlivnit kvalitu vysílání, protože přenos nepotřebuje ani tak rychlé připojení, ale připojení stabilní. V případě, že se problémy opakují, ověřte, zda splňujete veškeré technické požadavky.


PROBLÉM S PŘIPOJENÍ PŘES PROHLÍŽEČ - DESKTOPOVÁ APLIKACE

Pokud máte problém s prohlížečem (např. problém s instalací aktuálního Flash Playeru apod.), můžete využít desktopové aplikace, která tento problém eliminuje. Nainstalujete si ji na odkazu: https://www.wiziq.com/desktop/ a poté se přihlásíte klasickým způsobem přes stránky Videolektora.


Na závěr - nezoufejte, pokud se během účasti na webináři objeví jakékoli potíže, které Vám ztíží jeho sledování, vždy je k dispozici do 5 pracovních dnů videozáznam. Ten je vždy v dobré kvalitě, protože je nahráván přímo ze studia a není jeho přenos rušen vlivy internetového připojení.

Našli jste odpověď?