Účast na webináři je realizována přes internetový prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera nebo Edge) v takzvané virtuální třídě. Lektor je snímán kamerou, každý účastník jej tak vidí na svém PC, notebooku nebo mobilním zařízení. Ve virtuální třídě je též k dispozici prostor, kde účastníci vidí připravenou prezentaci, tabuli s kresbami, dotazy nebo jiné dokumenty. V průběhu webináře je prostor pro dotazy prostřednictvím textového chatu.

JAK VSTOUPÍM DO TŘÍDY?

Do třídy, kde bude webinář probíhat vstoupíte na stránce daného kurzu po přihlášení na stránkách Videolektora. V den webináře, cca 15 minut předem, se Vám zpřístupní tlačítko pro vstup do třídy. Pokud toto tlačítko nevidíte, vznikl nějaký problém s Vaší registrací na školení. V tomto případě nás kontaktujte na zákaznické lince 228 884 500.

Jakmile je třída otevřena, objeví se na stránce pole (Name or Nickname) pro vložení jména a příjmení, pro snazší identifikaci účastníků webináře. Po vepsání údajů a stisknutí tlačítka Ok, se začne načítání okno webináře.

.

JAK VYPADÁ WEBINÁŘOVÉ OKNO?

Po načtení webinářového systému uvidíte v levé části obrazovky prezentaci, napravo poté video lektora, seznam účastníků a okno chatu.

Chat můžete využít pro kladení dotazů na lektora (podle pokynů pracovníka technické podpory) či pro konzultaci technických potíží. Podrobné informace o používání chatu se dozvíte vždy na začátku webináře.

V případě, že se nemůžete zúčastnit živého vysílání, můžete zaslat své dotazy předem přes formulář na záložce Dotazy daného kurzu na stránkách Videolektora. Odpovědi na ně poté naleznete ve vydaném videozáznamu. Seznam dotazů s odkazy na odpovědi naleznete opět v sekci dotazy na stránce kurzu. Více o kladení dotazů čtěte v samostatném příspěvku zde.

ORGANIZACE WEBINÁŘE

Krátce před začátkem webináře se několikrát připojí pracovník technické podpory, aby s účastníky otestoval přenos zvuku i videa pro hladký průběh celého vysílání. V úvodu budete seznámeni s technickými a organizačními záležitostmi. Webinář je obvykle členěn do tří částí, oddělených dvěma přestávkami. V průběhu výkladu můžete do chatu klást své dotazy. Po každé z přestávek následuje krátký blok, ve kterém lektor zodpovídá zaslané dotazy.

Našli jste odpověď?