Účast na webináři je realizována přes internetový prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera nebo Internet Explorer) v takzvané virtuální třídě. Lektor je snímán kamerou, každý účastník jej tak vidí na svém PC, notebooku nebo mobilním zařízení. Ve virtuální třídě je též k dispozici tabule, kde účastníci vidí připravenou prezentaci, tabuli s dotazy nebo jiné dokumenty. V průběhu webináře je samozřejmě i prostor pro dotazy prostřednictvím textového chatu.

JAK VSTOUPÍM DO TŘÍDY?

Do třídy, kde bude webinář probíhat vstoupíte na stránce daného kurzu po přihlášení na Videolektor.cz. V den webináře, cca 15 minut předem, se Vám zpřístupní tlačítko pro vstup do třídy. Pokud toto tlačítko nevidíte, vznikl nějaký problém s Vaším přihlášením. V tomto případě nás kontaktujte.

Stiskem tlačítka "Vstoupit do třídy" se otevře samostatné okno, pro přehrávání webináře. Pokud uvidíte následující obrazovku, třída ještě není otevřena. Na stránce vidíte odpočet, za jakou dobu bude vstup možný.

Jakmile je třída otevřena, objeví na stránce kolonka pro vložení jména a příjmení, pro snazší identifikaci účastníků webináře. Po vepsání údajů a stisknutí tlačítka "Launch Class", se počne načítání webinářového okna.

Načítání webinářového okna - v tuto chvíli Vás program může žádat o povolení přístupu k mikrofonu a webové kameře. Pro účely webináře není nutné tyto přístupy povolovat. Komunikace probíhá pomocí chatu.

JAK VYPADÁ WEBINÁŘOVÉ OKNO?

Po načtení webinářového systému uvidíte v levé části obrazovky tabuli s prezentací, napravo poté video lektora, seznam účastníků a okno pro chat.

Chat můžete využít pro kladení dotazů na lektora (podle pokynů pracovníka technické podpory) či pro konzultaci technických potíží. Své příspěvky vždy zasílejte do chatu označeného "Všem", chat pro lektora není viditelný pro technickou podporu. Podrobné informace o používání chatu se dozvíte vždy na začátku webináře.

V případě, že se nemůžete zúčastnit živého vysílání, můžete zaslat své dotazy předem. Odpovědi na ně poté naleznete ve vydaném videozáznamu. Seznam dotazů s odkazy na odpovědi naleznete v sekci dotazy na stránce kurzu. Více o kladení dotazů čtěte v samostatném příspěvku zde.

ORGANIZACE WEBINÁŘE

Krátce před začátkem webináře se několikrát připojí pracovník technické podpory, aby s účastníky otestoval přenos zvuku i videa pro hladký průběh celého vysílání. V úvodu budete seznámeni s technickými a organizačními záležitostmi. Webinář je obvykle členěn do tří sekcí, oddělených dvěma přestávkami. V průběhu přestávek můžete do chatu klást své dotazy. Po každé z přestávek následuje krátký blok, ve kterém lektor zodpovídá zaslané dotazy.

Našli jste odpověď?