Chystáte se na webinář poprvé a rádi byste položili dotaz nebo se zapojili do diskuze na živém vysílání?

JAK POLOŽÍM DOTAZ V PRŮBĚHU ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ?

Kladení dotazů na lektora probíhá prostřednictvím chatu ve webinářovém okně.  Své příspěvky vždy zasílejte do chatu označeného "Všem", chat pro lektora není viditelný pro technickou podporu. Text svého dotazu vepište do pole pro zprávu a odešlete jej pomocí oranžového tlačítka s šipkou.

JAK PROBÍHÁ ODPOVÍDÁNÍ NA DOTAZY?

Díky většímu počtu účastníků není možné, aby lektor na dotazy reagoval okamžitě. Dotazy se tedy zodpovídají v rámci tří dotazových částí, vždy po přestávce a na konci webináře. Po pauze pracovník technické podpory vykopíruje dotazy z chatu na speciální tabuli, aby byly dobře viditelné pro všechny účastníky. A lektor je poté ve vymezeném čase zodpoví.

KDY SE ZODPOVÍDAJÍ DOTAZY ZASLANÉ PŘEDEM?

Dotazy, které byly zaslány předem bývají obvykle zodpovídány na začátku třetí dotazové části webináře (cca v poslední půlhodině konání webináře).

CO KDYŽ LEKTOR NESTIHNE ZODPOVĚDĚT VŠECHNY DOTAZY?

Někdy se skutečně může stát, že účastníci webináře zašlou příliš velké množství dotazů V takovém případě, se dotazy, na které lektor nestihne reagovat, přesunou k zodpovězení do poradny (Kde ji najdu?). Odpovědi na ně jsou poté dostupné během několika pracovních dnů.

NAJDU NĚKDE PŘEHLED VŠECH DOTAZŮ Z WEBINÁŘE?

Přehled všech dotazů k webináři, i těch zaslaných předem (Jak to funguje?), najdete na záložce "Dotazy" pod videem. Zde můžete procházet jednotlivé dotazy (jsou řazeny dle dotazovacích částí, dotazy zaslány předem poté každý zvlášť). U každého dotazu je také uvedeno, kde naleznete odpověď.

Našli jste odpověď?