Počet videí, informací, souborů i dotazů v poradně v zákaznické sekci stoupá s každým nově vydaným kurzem. Připravili jsme pro vás několik tipů pro snadnější vyhledávání. 

Tipy pro úspěšné vyhledávání: Pokud se Vám nedaří najít to, co hledáte pod určitým slovním spojením, vyzkoušejte nejprve různé varianty (např. místo DPH prakticky např. DPH v praxi), žádný vyhledávač není dokonalý, ale vyzkoušením jiného slovního spojení jej můžete přimět k vyhledání více výsledků.

Na všech stránkách Videolektora, které obsahují text, můžete také využít univerzální klávesovou zkratku CTRL+F která vyhledá požadovaný text. Po stisknutí kláves se objeví pole pro zadání textu a prohlížeč jej okamžitě vyhledá.

CHCI NAJÍT KURZ NA URČITÉ TÉMA, JAK NA TO?

Pro snadnější vyhledávání kurzů podle okruhu Vašich zájmů slouží filtry, které najdete na levé straně v sekci Moje kurzy.

Zde můžete filtrovat jak podle stavu (webinář/videozáznam), tak podle tématu, lektora, roku vydání a zejména klíčových slov, viz příklad na obrázku.

CO, KDYŽ POTŘEBUJI URČITOU INFORMACI, ALE NEVÍM V JAKÉM KURZU JI HLEDAT?

Pokud je cíl Vašeho hledání konkrétnější a nevíte, po jakém tématu se ohlédnout, můžete využít vyhledávací pole v pravém horním rohu stránky. Pro vyhledání postačí vepsat klíčové slovo (můžete zkoušet různé varianty) a potvrdit tlačítkem "Hledat". Po zadání hledaného výrazu Vám vyjede celý seznam kurzů, poraden i videí, kde se daná problematika zmiňuje. Poté stačí jen otevřít vyhledané odkazy. Podrobnější návod v samostatném článku zde.

NEMOHU DOHLEDAT URČITOU INFORMACI V RÁMCI JEDNOHO KURZU, CO S TÍM?

Chcete se vrátit k určité informaci v konkrétním kurzu, ale špatně se Vám hledá v dlouhém videozáznamu? Pro vyhledávání přímo ve videu máte několik možností. Můžete využít jak vyhledávání pomocí snímků prezentace (konkrétní snímek z pdf. prezentace) a následné spuštění videa od daného snímku. (Podrobný návod na konci článku zde)

Nebo také vyhledávat pomocí jednotlivých kapitol obsahu podle návodu zde.

Velmi přesně vyhledávat můžete také v doslovném přepisu lektorova výkladu na stránce kurzu. Postačí použít předem připravené vyhledávací pole.

Vyhledávat můžete samozřejmě také v online poradně, a to pomocí jednoduché klávesové zkratky CTRL+F (Jak na to?). Jedná se o univerzální zkratku, která lze použít na celém webu.

NEMOHU DOHLEDAT KONKRÉTNÍ DOKUMENT, CO S TÍM?

V sekci Dokumenty na Můj profil je také možno vyhledávat podle předem stanovených kategorií. Nejen, že zde najdete souhrn veškerých dokumentů, chronologicky seřazených podle data přidání, ale můžete hledat pomocí typu, klíčových slov či data vytvoření. Např. jako na následujících obrázku.

JAK SI MOHU UCHOVAT VYHLEDANÉ INFORMACE?

Věnovali jste čas, abyste našli něco konkrétního a chcete se k tomu později snadno vrátit? Je zde možnost označit si výsledky vyhledávání jako oblíbené. Můžete tak mí své oblíbené kurzy, poradny či videozáznamy, ale také dokumenty nebo části přepisu. Více o tom, jak systém hvězdiček pro oblíbené části funguje, v článku zde.

Našli jste odpověď?