Přepisy videozáznamů
Stefanie Fejtková avatar
Autor: Stefanie Fejtková
Aktualizováno před více než týdnem

Doslovný přepis výkladu slouží jako pomocník pro snadnější vyhledávání v záznamu. Hodit se vám bude také v případě, že ve videu narazíte na složitější pasáž, kterou si potřebujete podrobněji prostudovat. Texty přepisů se promítají také do vyhledávání v celém archivu školení a pomohou Vám tehdy, kdy hledáte školení ke konkrétnímu problému.

KDE PŘEPIS NAJDU?

Přepis najdete na stránce záznamu několik dní po jeho vydání pod videem v pásu záložek.

JAK MOHU S PŘEPISEM PRACOVAT?

Přepis můžete samozřejmě číst od začátku dokonce, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o upravený odborný text, ale o doslovný záznam myšlenek lektora, je dlouhodobé čtení takového textu unavující. 

Vyhledávání v záznamu

Nejlépe přepis uplatníte při vyhledávání konkrétní části výkladu pomocí klíčových slov. Stačí když do pole "Vyhledat v přepisu" napíšete hledaný výraz a potvrdíte tlačítkem "Hledat". Níže vám poté vyjedou výsledky vyhledávání. Pro zrušení výsledků vyhledávání smažte hledaný výraz a stiskněte znovu "Hledat".

Mezi výsledky se také můžete posouvat pomocí šipek viz obrázek níže.

Pro rychlé vyhledávání můžete také využít univerzální klávesovou zkratku CTRL+F, která vyhledá požadovaný text. Po stisknutí kláves se objeví pole pro zadání textu a prohlížeč jej okamžitě vyhledá a zvýrazní. Pomocí šipek nahoru a dolů potom můžete procházet jednotlivé výsledky vyhledávání.

Spuštění videa od určité části přepisu a naopak

Dále si můžete konkrétní sekci přepisu přehrát přímo ve videu. K tomu slouží časové údaje před každým odstavcem v přepisu. Po kliknutí na časovou sekvenci se nastaví přehrávání záznamu od dané části přepisu.

Naopak, pokud narazíte při poslechu na pasáž, kterou byste si raději přečetli jako text, vyhledejte si ji v přepisu - buď podle časových údajů, nebo pomocí textového vyhledávání (viz výše).

Vyznačení oblíbené části výkladu v přepisu

Další možností jak s přepisy pracovat je, označení oblíbené části a následné filtrování všech takto označených kapitol. Stačí si kapitolu označit pomocí hvězdičky.

Následně pak můžete zobrazit své oblíbené pasáže :)

Přepisy ve formátu PDF

Přepis ze školení si můžete stáhnout v PDF podobě v záložce "Soubory" pod videozáznamem.

Dostali jste odpověď na svou otázku?