Nemáte internet v mobilu, ale přesto byste si rádi vyslechli výklad kurzu třeba na cestách nebo při opalování na zahradě?

Nejjednodušším způsobem je stáhnout si mp3 soubory do mobilu nebo tabletu a poslouchat je i bez připojení k internetu. Nevíte jak na to? Připravili jsme pro vás přehledné postupy, s námi to zvládnete:)

STAŽENÍ MP3 Z VIDEOLEKTORA A JEHO ROZBALENÍ

Audio soubory najdete na stránce kurzu po jeho vydání (tedy do 5 pracovních dnů od živého vysílání). Postačí stisknout modré tlačítko "Stáhnout", které naleznete pod fotkou lektora. Po stisknutí tlačítka budete přesměrováni do dolní části obrazovky, kde můžete stáhnout záznam ve formátu MP3.

Více informací o stažení a návod jak soubory v počítači rozbalit najdete zde.

ZKOPÍROVÁNÍ SOUBORŮ DO TELEFONU (TABLETU)

Pro přenos souborů z počítače do mobilního zařízení existuje celá řada možností. Jednou z nejjednodušších variant je přenos pomocí USB kabelu (je součástí základního vybavení každého mobilu/tabletu, protože se využívá i k nabíjení).

Postup pro  zařízení s Android

Mějte prosím na paměti, že některé obrazovky mohou ve Vašem zařízení vypadat trošku jinak v závislosti na výrobci telefonu/tabletu a počítače; princip však zůstává stejný.

1. Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.

2. Na zařízení klepněte na oznámení "Nabíjení zařízení přes USB/klepnutím zobrazíte další možnosti".

3. V dalším kroku vyberte "Přenos souborů".

4. V počítači se buď automaticky otevře okno pro přenos souborů nebo se zobrazí hláška "Zvolte, co se má stát s tímto zařízením".

5. V dalším okně zvolte možnost "Přenos souborů".

6. V počítači se otevře okno v průzkumníku, kde uvidíte složku "Interní sdílené úložiště".

7. Předem připravené a rozbalené soubory MP3 přetáhněte do složky Interní sdílené úložiště (nebo případně konkrétní složky v telefonu, kterou jste si vytvořili).

8. Soubory se objeví v úložišti zařízení.

9. Až budete hotovi, zařízení ve Windows odeberte a odpojte kabel USB

10. V zařízení otevřete aplikaci pro přehrávání hudby (pokud ji na zařízení nemáte, použijte složku soubory).

12. V aplikaci/složce se soubory poté vyberte část výkladu, která vás zajímá a spusťte přehrávání skladby.


Více informací o přenosu souborů pomocí kabelu USB (pro zájemce také pomocí Google disku) zde

Pro zařízení Apple s iOS

Pokud nepatříte mezi uživatele Androidu a potřebujete poradit s přenosem souborů do svého iPhone, můžete použít některý ze způsobů popsaných v článku zde.


Pomohl vám článek? Nebo jste narazili na nějaký problém? Neváhejte se nám ozvat na naši zákaznickou linku, rádi vám s přenosem souborů poradíme. :)

Našli jste odpověď?