Tisknete si prezentaci k webináři, abyste si do ní mohli dělat poznámky a potom se topíte v hromadách papíru? 

A věděli jste že si snadno můžete podtrhovat a psát poznámky přímo do PDF prezentace nebo podkladů? Pokud se potom přesto rozhodnete pro tisk, budete mít své zápisky a vytištěné podklady pěkně pohromadě :).

Většina běžně vybavených počítačů otevírá soubory PDF v programu Adobe Acrobat Reader. Všechny uvedené tipy se tedy týkají tohoto programu.

CHCI SI V PODKLADECH PODTRHOVAT A ZVÝRAZŇOVAT

Pro zvýraznění textu můžete použít ikonku žlutého zvýrazňovače - tím nástroj aktivujete. Potom už stačí jen nastavit kurzor na oblast, kterou chcete zabarvit, stisknout levé tlačítko myši a tažením podtrhovat.


Pokud jste omylem podtrhli něco, co jste nechtěli, postačí na ono místo opět kliknout a podtržení zrušit pomocí kliknutí na ikonku koše.

Použít můžete také přeškrtnutí a podtržení textu. Pro tyto nástroje je potřeba si otevřít sekci Nástroje a zvolit Poznámka.

Poté už můžete stejným způsobem (tažením při stisknutém levém tlačítku myši) podtrhávat a přeškrtávat.

CHCI SI PŘIPSAT VLASTNÍ POZNÁMKY

Pro vložení vlastních poznámek lze použít několik způsobů. Vyberte si podle toho, zda chcete potom PDF tisknout či nikoli.

Poznámky pro verzi pro tisk

V případě, že si poté podklady chcete vytisknout je nejlepší použít vložení textového rámečku do volného místa v dokumentu. Můžete si také nastavit barvu a velikost písma, zarovnání a pár dalších drobností.

Příklad použití:

Poznámky pro čtení na počítači

Pokud dokument spíše tisknout nechcete nebo je na stránce už mnoho textu a další zápisky by byly rušivé, je vhodné použít lístečkové poznámky

Přehled poznámek a jejich konkrétní znění poté uvidíte v pravé části obrazovky, kdykoli na některý lísteček kliknete. Podobně jako u textu si můžete zvolit barvu poznámky.


Zaujaly vás úpravy PDF v Adobe Acrobat Readeru a rádi byste znali další možnosti, nebo si s něčím nevíte rady? Vše potřebné můžete najít na přehledně zpracovaných stránkách podpory zde. Můžete samozřejmě také napsat nebo zavolat na zákaznickou linku Videolektora :).

Našli jste odpověď?