Pro účast na živém vysílání webináře je potřeba mít aktivován program Adobe Flash. Jedná se o běžné vybavení počítače, které je ovšem v současné době pomalu nahrazováno jinými řešeními (více informací o podpoře Flashe zde). 

PROHLÍŽEČ CHROME

Od verze Chrome 76 začal prohlížeč ve výchozím nastavení Flash blokovat. To znamená, že pokud kliknete na cokoliv flashového, tak se nic nestane. Jako by to prostě na stránce nebylo. Více informací ještě dále v části Nefunguje vám tlačítko Get Flash Player při vstupu na webinář? níže na stránce. 

Pro připojení do třídy webináře je potřeba provést následující nastavení.

POSTUP AKTIVACE FLASHE:

1. Pro povolení Flashe si ZKOPÍRUJTE následující odkaz (kvůli zabezpečení není možné na stránku přejít pouze kliknutím).

chrome://settings/content/flash 

2. Přepněte přepínač do pozice zapnuto. Popis řádku se změní z "Blokovat webům spuštění obsahu Flash" na "Nejprve se dotázat."

Toto nastavení zůstane zachováno i po novém spuštění prohlížeče Chrome, ale zobrazí se vám upozornění, že jste toto nastavení zapnuli. Tato zpráva je pouze informativní a stačí ji zavřít křížkem vpravo nebo sama zmizí po otevření nějaké stránky.

VSTUP NA ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ WEBINÁŘE

Při přihlášení na webinář pak budete už vyzváni jako dříve, zda chcete použít Flash. Klikněte na tlačítko "Get Flash Player." 

Flash Player je už v počítači nainstalován, takže nebude instalován jak se uvádí níže na stránce, ale bude jen spuštěn.

Následně budete přesměrováni na stránku webináře, kde musíte ještě potvrdit, že i na této stránce chcete spustit Flash - "Povolit".

Po tomto kroku se již načte třída webináře.

NEFUNGUJE VÁM TLAČÍTKO GET FLASH PLAYER PŘI VSTUPU NA WEBINÁŘ?

Pokud je možnost Flashe v nastavení vypnutá = text Blokovat webům spuštění obsahu Flash, zůstane tlačítko GET FLASH PLAYER neaktivní - po kliknutí se nic nestane. 

Pak je možné kliknout na ikonu “puzzle” v pravém horním roku, objeví se okno "Na stránce byl zablokován Flash" a je potřeba kliknout na "Spravovat." 

Pak se dostanete opět na stránku nastavení chrome://settings/content/flash povolíte/zapnete tam přepínač "Blokovat webům spuštění obsahu Flash" a už to bude fungovat podle popisu výše.

PROHLÍŽEČ FIREFOX

V současné době je k dispozici verze 70 a 68.2 (ESR) s dlouhodobou podporou, která podporuje Flash jako v minulé sezóně. 

Prohlížeč ESR můžete získat na adrese: https://www.mozilla.org/cs/firefox/organizations/all/?q=Czech,%20%C4%8Ce%C5%A1tina

Prohlížeč vás při přihlášení na webinář vyzve k potvrzení, že chcete Flash spustit a tím se dostanete do třídy webináře.

PROHLÍŽEČ INTERNET EXPLORER

V Internet Exploreru 11 je účast na živém vysílání bezproblémová. Mějte ovšem na paměti, že IE už je považován za přežitou technologii, Microsoft dokonce říká, že se nejedná o webový prohlížeč ale o nástroj kompatibility. Ale funguje :).

PROHLÍŽEČ MICROSOFT EDGE

V otestované verzi Microsoft Edge 44.18362.267.0 je spuštění živého vysílání také funkční, ovšem před vstupem do třídy je potřeba jedním kliknutím potvrdit povolení Flashe.

PROHLÍŽEČ OPERA

Aktuální verze prohlížeče k 5.9.2019 také umožňuje po instalaci flashe účast na živém vysílání, nicméně vyžaduje celou řadu povolení (přístup k Flashi, k mikrofonu, ke kameře, musí se povolit blokovaný modul Flashe v prohlížeči atd.). 

Ze všech prohlížečů se jedná o nejobtížnější spuštění a z tohoto důvodu prohlížeč Operu pro účast na webináři spíše nedoporučujeme.


Našli jste odpověď?