Jste na cestách a rádi byste se živě zúčastnili online kurzu, ale nemáte u sebe počítač?

Pokud vlastníte chytrý telefon či tablet, můžete webinář pohodlně sledovat pomocí online aplikace virtuální třídy (Virtual Classroom). Jakmile provedete první nastavení aplikace, účast na živém vysílání bez stolního počítače pro Vás bude hračka!

KDE ZÍSKÁM APLIKACI?

Mobilní aplikaci Virtual Classroom si můžete zdarma předem stáhnout prostřednictvím online obchodu s aplikacemi Google Play. V případě, že ji nemáte staženu dopředu, budete automaticky vyzváni k její instalaci v průběhu přihlašování.

Aplikaci stáhnete prostřednictví Google Play ve Vašem telefonu či tabletu (hledejte pomocí klíčových slov "Virtual Classroom"), nebo pokud máte spárované mobilní zařízení s počítačem spustíte instalaci prostřednictvím odkazu níže (zelené tlačítko nainstalovat).

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.wiziq.ipadvc

JAK SE PŘIHLÁSÍM NA ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ?

Jakmile je aplikace úspěšně nainstalována na Vašem mobilním zařízení, již nic nebrání sledování živého vysílání. Na to se přihlásíte stejně, jako na počítači, tedy prostřednictvím stránky kurzu na Videolektor.cz. 

Návod krok po kroku:

1. Nejprve se tedy na mobilu/tabletu přihlašte do svého zákaznického účtu a přejděte na stránku kurzu.

2. Na stránce kurzu poté stiskněte tlačítko "Vstoupit do třídy".

3. V novém okně vyplňte do zobrazeného pole své jméno a příjmení a potvrďte stisknutím modrého tlačítka "Launch Class".

4. V dalším kroku se již začne načítat vstup do virtuální třídy - vstup potvrďte stisknutím tlačítka "Continue".

(Pokud jste doposud neměli nainstalovanou aplikaci Virtual Classroom, zařízení Vás v této chvíli vyzve k instalaci - v tomto případě postupujte podle pokynů na obrazovce zařízení). Pro přihlášení na živé vysílání je nutné znovu postupovat od bodu č. 1)


5. Na další obrazovce se zobrazí pole pro vložení odkazu pro vstup do třídy - nainstalovaná aplikace jej vloží automaticky.

tip z praxe: Při prvním přihlášení můžete být dotázání, zda chcete povolit nahrávání zvuku. Pro účast na živém vysílání toto není potřeba, zvolte tedy možnost "Odmítnout" a zaškrtněte políčko "Příště se neptat".

6. Po jednorázovém nastavení proběhne konečné načtení obrazovky a zobrazení okna pro živé vysílání. Příjemný poslech :).

tip z praxe: V případě, že se v některém z předchozích bodů zaseknete (např. z důvodu zakolísání internetového připojení), není nic jednoduššího než se vrátit zpět na stránku kurzu a znovu vstoupit do třídy. Stejně jako na počítači, i na mobilním zařízení tento jednoduchý trik funguje na většinu potíží :)

Našli jste odpověď?