Sledovat

Technické požadavky na webináře

Jitka Stradějová

Technické požadavky pro přístup k webináři budete zřejmě splňovat už jen proto, že jste na této stránce. Pokud to shrneme, potřebujete přístup k internetu, internetový prohlížeč, sluchátka nebo reproduktory.

Zvláště pokud se webináře účastníte poprvé je ale vhodné otestovat připravenost Vašeho zařízení pro připojení k webináři.

JAK OTESTOVAT SVŮJ POČÍTAČ PŘED ÚČASTÍ NA WEBINÁŘI?

Pro účast na webináři stačí obvyklé vybavený počítač/notebook (případně i tablet nebo chytrý telefon). Pro ničím nerušenou účast na webináři by vaše zařízení mělo splňovat následující požadavky:

  • Komplexní test připravenosti vašeho počítače pro účast na webináři naleznete zde: wiziq.com/info/technical-requirement.aspx.
  • Doporučená rychlost připojení k internetu 1 Mb/s pro stahování (download) a 0,5 Mb/s pro nahrávání (upload). Rychlost si můžete ověřit na této adrese: www.rychlost.cz.
  • Webový prohlížeč v aktuální verzi podporující Adobe Flash.
  • Aktuální verze software Adobe Flash Player, která je zdarma ke stažení na adrese: http://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/
  • Sluchátka nebo reproduktory

Pokud se přihlašujete z větší organizace nebo společnosti s přísnými pravidly pro správu sítě, může být přenos videa v síti zakázán a je nutné kontaktovat vaše IT oddělení!

Pro základní test funkčnosti využijte následující odkaz: wiziq.com/info/technical-requirement.aspx. Na této stránce zjistíte, zdali je Vaše zařízení připraveno pro účast na webináři i systémové požadavky, které je potřeba dodržet.

 

V případě dalších technických dotazů nás kontaktujte na emailu: david.skala@videolektor.cz.

Nenašli jste potřebnou informaci?    Poslat dotaz