Sledovat

Kladení dotazů před webinářem a v jeho průběhu

Jitka Stradějová

Máte spoustu dotazů, ale z různých důvodů se nemůžete zúčastnit živého vysílání webináře, abyste je mohli položit napřímo? Nebo se chystáte na webinář poprvé a nevíte, jakým způsobem klást dotazy?

KLADENÍ DOTAZŮ V PRŮBĚHU ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ

Kladení dotazů na lektora probíhá prostřednictvím chatu ve webinářovém okně. Díky většímu počtu účastníků není možné, aby lektor na dotazy reagoval okamžitě. Dotazy se tedy zodpovídají v rámci tří dotazových částí, vždy po přestávce a na konci webináře. Pracovník technické podpory vždy vykopíruje dotazy z chatu na speciální tabuli, aby byly dobře viditelné pro všechny účastníky.

Své příspěvky vždy zasílejte do chatu označeného "Všem", chat pro lektora není viditelný pro technickou podporu. Text svého dotazu vepište do pole pro zprávu a odešlete jej pomocí oranžového tlačítka s šipkou.

ZASÍLÁNÍ DOTAZŮ PŘED WEBINÁŘEM

Pokud se nemůžete zúčastnit živého vysílání kurzu, ale chcete položit lektorovi dotaz k tématu, je to možné prostřednictvím formuláře "Dotazy" na stránce kurzu. Odpověď na svůj dotaz můžete posléze shlédnout prostřednictvím zpracovaného videozáznamu. Dotazy lze zasílat pouze ke kurzům, které se budou konat, nikoli zpětně.

Formulář pro dotaz naleznete na stránce patřičného kurzu, stisknutím tlačítka "Dotaz".

V tuto chvíli budete přesměrováni na formulář pro vložení dotazu. Zde vepište svůj dotaz a potvrďte jej stiskem tlačítka "Odeslat dotaz". K danému kurzu můžete zaslat vždy pouze jeden dotaz.

Dotazy můžete vkládat až do 12 hod předchozího dne před konáním webináře.

Dříve vložený dotaz můžete po odeslání upravit, či zcela smazat.

Oba kroky provedete opět na stránce daného kurzu v záložce dotazy. Zde uvidíte svůj dříve vložený dotaz, který následně můžete upravit a opětovně uložit. Pro zrušení dotazu nezapomeňte zaškrtnou políčko "zrušit dotaz" a poté potvdit šedým tlačítkem "upravit".

Pokud svůj dotaz zrušíte, můžete opět vložit nový. Veškeré úpravy můžete provádět rovněž do 12 hodin dne před konáním webináře.

KDE NAJDU PŘEHLED MÝCH DOTAZŮ

Přehled veškerých položených dotazů naleznete na záložce Můj profil v sekci Položené dotazy. Zde můžete snadno procházet jednotlivé dotazy, aniž byste museli nahlížet přímo na stránky příslušných kurzů. Po konání webináře se zde zobrazí také popisek, který Vám napoví, kde hledat odpověď.

KDE NAJDU ODPOVĚĎ NA MÉ DOTAZY

Veškeré dotazy, které byly položeny před i v průběhu webináře lektoři zodpovídají v rámci třech dotazových částí. Dotazy zaslané předem bývají obvykle zařazeny do 3. dotazové části na samém konci výkladu. 

Odpovědi na své dotazy získáte do 5 pracovních dnů společně s vydáním videozáznamu, jehož jsou součástí. Ve videozáznamu jsou tyto části značeny jako 1., 2. a 3. dotazová část. Odkaz na přímé přehrání jednotlivých dotazových částí naleznete v posledních snímcích prezentace (hledejte v pásu snímků pod videem).

PROHLÉDNĚTE SI PŘEHLED DOTAZŮ NA STRÁNCE KURZU

Celkový přehled dotazů (jak těch předem zaslaných, tak těch, které byly položeny v rámci živého výkladu) naleznete rovněž v písemné formě na stránce kurzu na záložce dotazy. Zde můžete procházet jednotlivé dotazy (dotazy živě položené jsou řazeny dle dotazovacích částí, dotazy zaslány předem poté každý zvlášť). U každého dotazu je také uvedeno, kde naleznete odpověď.

Nenašli jste potřebnou informaci?    Poslat dotaz