Sledovat

Přehrávání videozáznamů na Videolektor.cz

Jitka Stradějová

Své videozáznamy si můžete přehrát na Videolektor.cz odkudkoli, kde je dostupné připojení k internetu. Po přihlášení k Vašemu uživatelskému účtu můžete neomezeně přehrávat videozáznam v internetovém prohlížeči. V případě, že chcete své video zhlédnout bez přístupu k internetu, lze tak učinit po stažení videa na Váš PC. Více o stahování videí zde.

KDE NAJDU SVÉ VIDEOZÁZNAMY?

Přehled veškerých videozáznamů, které máte k dispozici naleznete v sekci Moje Kurzy. Videozáznamy z webináře zpracováváme do 5 pracovních dnů od konání kurzu. Kurz, u kterého je video již k dispozici poznáte podle zeleného popisku "k dispozici".

JAK SI PŘEHRAJI VIDEO?

Nejjednodušší možností, jak zhlédnout videozáznam, je přímé spuštění na webu Videolektor.cz. Přehrávání videozáznamů není nijak technicky náročné, více informací o připravenosti Vašeho zařízení na jejich přehrání naleznete v samostatném článku zde.

Video z proběhlého kurzu si přehrajete vždy na stránce kurzu pomocí stisknutí modrého tlačítka "Přehrát" pod fotkou lektora.

SLEDUJTE VIDEO VE VYSOKÉ KVALITĚ!

Jakmile stisknete tlačítko „Přehrát", budete přesměrováni na novou stránku, na které se automaticky spustí přehrávání videozáznamu.

Pro plnohodnotné sledování videa nezapomeňte zkontrolovat, zda je zapnuta kvalita HD (v pravém dolním rohu videa) a zvětšete si video na celou obrazovku pomocí symbolu šipek vedle značky HD. Nezapomeňte povolit režim celé obrazovky.

 

V případě, že používáte jako prohlížeč Mozzilu Firefox, přizpůsobte kvalitu videa šíři své obrazovky stisknutím znaku menší a větší obrazovky. Takto docílíte toho, aby byl obraz ostrý a texty v prezentaci a chatu dobře čitelné.

VYUŽIJTE SNADNÉHO VYHLEDÁVÁNÍ VE VIDEOZÁZNAMU

Pro snadnější orientaci ve videozáznamu lze spustit webinář od určitého snímku. Takto si můžete přehrát pouze tu část, která je pro Vás potřebná, či rozdělit sledování videozáznamu na Vámi zvolené bloky bez nutnosti složitého vyhledávání ve videu.

Dole pod videem vidíte náhled snímků prezentace a pod nimi modrý pás, v kterém stačí najet na požadovaný snímek prezentace a stisknout tlačítko „Spustit od tohoto snímku". Video se začne přehrávat ve zvoleném místě. Vyhledávat mezi snímky prezentace můžete také pomocí modrých šipek na kraji pásu.

 

Nenašli jste potřebnou informaci?    Poslat dotaz