Sledovat

ÚČAST NA WEBINÁŘÍCH

Jitka Stradějová

1) Proč je nutné se přihlásit

Pro účast na živém vysílání webináře je nutné se z kapacitních důvodů přihlásit. Ti, kteří si objednali některé z kurzů samostatně, budou automaticky přihlášení pracovníkem zákaznické podpory.

Předplatitelé se přihlašují sami, prostřednictvím přihlašovacího formuláře na stránce daného kurzu. Vřele doporučujeme přihlásit se s dostatečným předstihem. Webinář, stejně jako prezenční školení, má určitou kapacitu, která je stanovena technickými parametry webinářového systému. Zejména u nejžádanějších témat (např. Daň z přidané hodnoty) mějte prosím na paměti, že je potřeba přihlásit se včas a zajistit si tak účast na živém vysílání. 

Přihlašování probíhá až do 12 hod. předchozího dne před konáním webináře. Samotné přihlášení na webinář provedete na stránce kurzu prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Přesný postup krok po kroku naleznete v samostatném článku zde

Pro snadný přehled o Vašich přihlášených webinářích můžete využít přehledu kurzů, na které jste se přihlásili.

 

2) Odhlášení z webináře a zaslání dotazů na lektora

V případě, že na poslední chvíli zjistíte, že se v daném termínu nebudete moci živého vysílání webináře zúčastnit, je nutné se z kapacitních důvodů odhlásit. Odhlášení provedete stejným způsobem, jako jste se prve přihlásili – tedy na stránce kurzu, na záložce webinář. Odhlásit se můžete také na stránce přehledu kurzů. Veškeré podrobnosti o odhlašování čtěte zde

Pokud jste plánovali na webináři položit lektorovi specifické dotazy, je možné je zaslat před konáním webináře prostřednictvím formuláře Dotazy na stránce kurzu. Tyto dotazy budou poté zařazeny pracovníkem technické podpory mezi ostatní otázky účastníků webináře. Svou odpověď na ně pak získáte ve videozáznamu v jedné z dotazových sekcí. Jakým způsobem se kladou a spravují dotazy, se dozvíte v samostatné sekci zde

 

3) Účast na živém webináři

Pro samotnou účast na webináři je potřeba, aby Vaše zařízení, ze kterého budete kurz sledovat, splňovalo základní technické požadavky. Nejedná se ovšem o nic složitého a běžně vybavené zařízení připojení k webináři bez problémů zvládne.

Větší pozornost technickým požadavkům věnujte, pokud se ke kurzu připojujete z větší organizace, která může mít např. blokován přenos videa, což bohužel může postihnout i vysílaní webináře. Postačí, když technické požadavky předáte svému IT oddělení a oni Vám udělí potřebná povolení.

Den před konaným kurzem Vám přijde připomínkový email, abyste na svou účast nezapomněli. Pokud chcete, můžete si s předstihem vytisknout  prezentaci či jiné materiály (kde je najdu?), které bývají dostupné obvykle den předem. Především u delších prezentací oceníte návod pro úsporný tisk, který jsme pro Vás připravili. 

V připomínkovém emailu naleznete rovněž pokyny k přihlášení do třídy, kde se bude webinář konat. Pokud se webináře účastníte poprvé, bude pro Vás užitečné prohlédnout si bližší informace o vstupu do třídy a samotném fungování online kurzu. Nic Vás tak nepřekvapí 

Na začátku každého webináře Vás pracovník technické podpory provede technickými záležitostmi a dá hlavní tipy. V případě jakýchkoli technických potíží se můžete obrátit na zákaznickou linku, kde Vám vyškolené pracovnice s nastalou situací poradí. Neuškodí si však přečíst, jak můžete nejobvyklejší problémy vyřešit sami.  

Nenašli jste potřebnou informaci?    Poslat dotaz