Pro vstup do zákaznické sekce Videolektor.cz je nutné se přihlásit přihlašovacími údaji. Ty Vám byly zaslány společně s potvrzením objednávky nebo v registračním emailu, pokud jste registraci na stránky provedli ještě před objednáním. Přihlášení na Videolektor.cz je snadné, stačí stisknout modré tlačítko „Přihlásit se" v pravé části stránek a vyplnit požadované údaje. Jak to vypadá v praxi si můžete prohlédnout zde.Podrobný návod naleznete zde.

V případě, že nemůžete najít své uživatelské jméno a heslo, kontaktujte prosím zákaznickou podporu a budou Vám zaslány nové přihlašovací údaje.

Své heslo si můžete resetovat také sami stisknutím tlačítka „Obnovit", které naleznete pod přihlašovacím formulářem. Uživatelské jméno je ve většině případů Vaše kontaktní emailová adresa, heslo je poté automaticky generováno systémem. Toto automatické heslo si můžete dle Vašich preferencí změnit podle návodu zde

Jakmile zadáte své přihlašovací údaje, dostáváte se do zákaznické sekce Videolektor.cz. Úspěšné přihlášení poznáte podle zeleného nápisu „Gratulujeme, přihlášení proběhlo úspěšně". Po přihlášení budete automaticky přesměrování na sekci Moje kurzy, kde uvidíte přehled veškerý kurzů, ke kterým máte přístup. Pro více informací o Vašich kurzech stiskněte tlačítko další.

Sekce Moje kurzy je stěžejním rozcestníkem pro přihlašování na webináře, přehrávání videozáznamů či vyhledávání.

Jedná se o seznam veškerých kurzů, ke kterým máte momentálně přístup. Může to být jeden kurz, testovací sada kurzů nebo celý archiv v rámci předplatného. Kurzy, které již proběhly, a byl z nich zpracován videozáznam, jsou označeny zeleným textem "k dispozici". Pokud již kurz proběhl, ale prozatím není hotový videozáznam je takové téma označeno textem "videozáznam se připravuje"V sekci Moje kurzy vidíte také plánované webináře, u kterých se můžete zúčastnit živého vysílání. Ty poznáte podle uvedeného data konání.

Nahoře na stránce se řadí nejdříve plánované kurzy a poté ty, co již proběhly. Plánované kurzy, jsou viditelné půl roku dopředu. Můžete si tak i s několikaměsíčním předstihem naplánovat účast na vysílání webináře do svého rozvrhu. Abyste si zajistili účast na webináři, je nutné se na něj přihlásit. Proč je tomu tak, a jak se na webinář přihlásíte, čtěte v další sekci.

1) Proč je nutné se přihlásit

Pro účast na živém vysílání webináře je nutné se z kapacitních důvodů přihlásit. Ti, kteří si objednali některé z kurzů samostatně, budou automaticky přihlášení pracovníkem zákaznické podpory.

Předplatitelé se přihlašují sami, prostřednictvím přihlašovacího formuláře na stránce daného kurzu. Vřele doporučujeme přihlásit se s dostatečným předstihem. Webinář, stejně jako prezenční školení, má určitou kapacitu, která je stanovena technickými parametry webinářového systému. Zejména u nejžádanějších témat (např. Daň z přidané hodnoty) mějte prosím na paměti, že je potřeba přihlásit se včas a zajistit si tak účast na živém vysílání. 

Přihlašování probíhá až do 12 hod. předchozího dne před konáním webináře. Samotné přihlášení na webinář provedete na stránce kurzu prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Přesný postup krok po kroku naleznete v samostatném článku zde

Pro snadný přehled o Vašich přihlášených webinářích můžete využít přehledu kurzů, na které jste se přihlásili.

 

2) Odhlášení z webináře a zaslání dotazů na lektora

V případě, že na poslední chvíli zjistíte, že se v daném termínu nebudete moci živého vysílání webináře zúčastnit, je nutné se z kapacitních důvodů odhlásit. Odhlášení provedete stejným způsobem, jako jste se prve přihlásili – tedy na stránce kurzu, na záložce webinář. Odhlásit se můžete také na stránce přehledu kurzů. Veškeré podrobnosti o odhlašování čtěte zde

Pokud jste plánovali na webináři položit lektorovi specifické dotazy, je možné je zaslat před konáním webináře prostřednictvím formuláře Dotazy na stránce kurzu. Tyto dotazy budou poté zařazeny pracovníkem technické podpory mezi ostatní otázky účastníků webináře. Svou odpověď na ně pak získáte ve videozáznamu v jedné z dotazových sekcí. Jakým způsobem se kladou a spravují dotazy, se dozvíte v samostatné sekci zde

 

3) Účast na živém webináři

Pro samotnou účast na webináři je potřeba, aby Vaše zařízení, ze kterého budete kurz sledovat, splňovalo základní technické požadavky. Nejedná se ovšem o nic složitého a běžně vybavené zařízení připojení k webináři bez problémů zvládne.

Větší pozornost technickým požadavkům věnujte, pokud se ke kurzu připojujete z větší organizace, která může mít např. blokován přenos videa, což bohužel může postihnout i vysílaní webináře. Postačí, když technické požadavky předáte svému IT oddělení a oni Vám udělí potřebná povolení.

Den před konaným kurzem Vám přijde připomínkový email, abyste na svou účast nezapomněli. Pokud chcete, můžete si s předstihem vytisknout  prezentaci či jiné materiály (kde je najdu?), které bývají dostupné obvykle den předem. Především u delších prezentací oceníte návod pro úsporný tisk, který jsme pro Vás připravili.

V připomínkovém emailu naleznete rovněž pokyny k přihlášení do třídy, kde se bude webinář konat. Pokud se webináře účastníte poprvé, bude pro Vás užitečné prohlédnout si bližší informace o vstupu do třídy a samotném fungování online kurzu. Nic Vás tak nepřekvapí 

Na začátku každého webináře Vás pracovník technické podpory provede technickými záležitostmi a dá hlavní tipy. V případě jakýchkoli technických potíží se můžete obrátit na zákaznickou linku, kde Vám vyškolené pracovnice s nastalou situací poradí. Neuškodí si však přečíst, jak můžete nejobvyklejší problémy vyřešit sami.

1) Přehrání videozáznamu

Videozáznam oceníte zejména tehdy, pokud se v daném termínu nemůžete zúčastnit živého vysílání webináře nebo máte problémy s internetovým připojením během kurzu. Jeho prostřednictvím si můžete také probranou látku snadno zopakovat, např. když na podobný problém po čase narazíte v praxi.

Videozáznam bývá obvykle dostupný do 5 pracovních dnů od data konání. O vydání videa budete informování pomocí emailu a v sekci Moje kurzy se u patřičného webináře objeví zelený popisek „K dispozici". Videozáznam je sestříhán pro plynulý poslech a doplněn o prezentaci lektora pod videem, která slouží k přehrávání videa od určitého snímku

Videozáznam lze sledovat přímo na stránce kurzu, Postačí obvyklé připojení k internetu a sluchátka nebo reproduktory. Pokud Vás zajímají konkrétní technické nároky, můžete si je prohlédnout zde.

Jak již bylo zmíněno, videozáznam si můžete spustit od jakéhokoli snímku prezentace, nebo libovolně vyhledávat kliknutím přímo do přehrávacího pásu pod videem. Vyhledávání v prezentaci funguje tak, že si najdete slide, od kterého chcete přehrávání spustit a zvolíte možnost „Spustit od toho snímku". Díky tomu nejste vázáni na čas a sledování videa si můžete rozvrhnout podle Vašich aktuálních potřeb. Před spuštěním videa věnujte pozornost drobným nastavením, která mohou ovlivnit kvalitu přehrávání. O jaká nastavení se jedná čtěte v samostatném příspěvku

 

2) Stažení videozáznamu

I přesto, že přehrání videozáznamu přímo na webu Videolektor.cz je tou nejsnazší možností, někdy se můžete dostat do situace, kdy nebudete mít k dispozici internetové připojení (na cestách, na chalupě apod.). Pro tyto případy jsme umožnili stažení videa na Vaše zařízení a jeho přehrání prostřednictvím přehrávače videí. 

Soubory pro stažení jsou připraveny ve formě videa i zvukových mp3, které lze použít např. pro poslech v autě nebo pro spuštění na jakémkoliv zařízení pro přehrávání zvuku. Tyto soubory naleznete na stránce daného kurzu nejlépe stisknutím tlačítka „Stáhnout" pod fotkou lektora. Poté budete přesměrováni do dolní části obrazovky, kde si budete moci stáhnout soubory ke kurzu ve formátu zip. Součástí je i prezentace a další materiály, které dal lektor k dispozici. Pro ty z Vás, kteří by tápali, jak se vypořádat z rozbalením formátu zip. Jsme připravili praktický návod (hledejte níže na stránce). 

Sekce můj profil slouží pro orientaci v uživatelském účtu. Pro vstup do sekce je nutné se přihlásit svým uživatelským jménem a heslem. Poté ji naleznete v levé části obrazovky vedle záložky "Moje kurzy".

Můj profil slouží jako rozcestník nejdůležitějších informací o vaší objednávce. Pokud máte více objednávek, naleznete zde jejich přehled, v případě, že máte zakoupeno předplatné, tak si můžete ověřit, do jakého data je platné.

Naleznete zde také sekci přihlášených webinářů, kde vidíte soubor všech kurzů, na které jste se přihlásili, včetně možnosti odhlášení. Další záložky obsahují oddělení s položenými dotazy (přehled dotazů a odkaz na odpověď), sekci pro změnu hesla či kontaktování technické podpory. Podrobné informace o každé ze sekcí si můžete prohlédnout zde.