Sledovat

VIDEOZÁZNAMY

Jitka Stradějová

1) Přehrání videozáznamu

Videozáznam oceníte zejména tehdy, pokud se v daném termínu nemůžete zúčastnit živého vysílání webináře nebo máte problémy s internetovým připojením během kurzu. Jeho prostřednictvím si můžete také probranou látku snadno zopakovat, např. když na podobný problém po čase narazíte v praxi.

Videozáznam bývá obvykle dostupný do 5 pracovních dnů od data konání. O vydání videa budete informování pomocí emailu a v sekci Moje kurzy se u patřičného webináře objeví zelený popisek „K dispozici". Videozáznam je sestříhán pro plynulý poslech a doplněn o prezentaci lektora pod videem, která slouží k přehrávání videa od určitého snímku

Videozáznam lze sledovat přímo na stránce kurzu, Postačí obvyklé připojení k internetu a sluchátka nebo reproduktory. Pokud Vás zajímají konkrétní technické nároky, můžete si je prohlédnout zde.

Jak již bylo zmíněno, videozáznam si můžete spustit od jakéhokoli snímku prezentace, nebo libovolně vyhledávat kliknutím přímo do přehrávacího pásu pod videem. Vyhledávání v prezentaci funguje tak, že si najdete slide, od kterého chcete přehrávání spustit a zvolíte možnost „Spustit od toho snímku". Díky tomu nejste vázáni na čas a sledování videa si můžete rozvrhnout podle Vašich aktuálních potřeb. Před spuštěním videa věnujte pozornost drobným nastavením, která mohou ovlivnit kvalitu přehrávání. O jaká nastavení se jedná čtěte v samostatném příspěvku

 

2) Stažení videozáznamu

I přesto, že přehrání videozáznamu přímo na webu Videolektor.cz je tou nejsnazší možností, někdy se můžete dostat do situace, kdy nebudete mít k dispozici internetové připojení (na cestách, na chalupě apod.). Pro tyto případy jsme umožnili stažení videa na Vaše zařízení a jeho přehrání prostřednictvím přehrávače videí. 

Soubory pro stažení jsou připraveny ve formě videa i zvukových mp3, které lze použít např. pro poslech v autě nebo pro spuštění na jakémkoliv zařízení pro přehrávání zvuku. Tyto soubory naleznete na stránce daného kurzu nejlépe stisknutím tlačítka „Stáhnout" pod fotkou lektora. Poté budete přesměrováni do dolní části obrazovky, kde si budete moci stáhnout soubory ke kurzu ve formátu zip. Součástí je i prezentace a další materiály, které dal lektor k dispozici. Pro ty z Vás, kteří by tápali, jak se vypořádat z rozbalením formátu zip. Jsme připravili praktický návod (hledejte níže na stránce). 

Nenašli jste potřebnou informaci?    Poslat dotaz