Když nejede zvuk

Když nejede zvuk

Během našich školení posloucháme zvuk i z pozice posluchače, pokud jsou nějaké výpadky na naší straně, většinou se nám daří je rychle vyřešit, případně informujeme o jejich řešení.

Pokud tedy máte delší dobu potíže se zvukem, je třeba zkontrolovat následující:

Nejprve zkuste obnovit stránku za pomocí klávesy F5 (nebo klávesy Cmd+R pokud používáte MAC)

Rovněž bývá tlačítko pro obnovení stránky v prohlížečích umístěno vždy vpravo nahoře a označeno tímto obrázkem:Zkontrolujte, zda nemáte vypnutý zvuk v operačním systému, pokud ano je v pravém dolním rohu obrázek reproduktoru s křížkem (v případě že používáte operační systém Windows, na základě verzí se zobrazení může drobně lišit).

Zvuk můžete znovu zapnout kliknutím na ikonu reproduktoru nebo přetažením posuvníku doprava.

V případě, že máte připojeno více zvukových výstupů (sluchátka, reproduktory). Je třeba ještě vybrat správný výstup. Možnosti zvukového výstupu zobrazíte poklepáním na šipku v pravé horním rohu. Poté vyberte požadovaný výstup. 

V případě, že zvuk stále nefunguje můžete zkontrolovat, že jsou vaše reproduktory či sluchátka řádně připojena ve správném konektoru. Notebooky mívají konektor zpravidla jeden, u stolních počítačů bývá nejčastěji konektor světle zelený. 

U některých zařízení tak po připojení sluchátek či reproduktorů vyskočí dialogové okno s informací o připojení, pokud toto okno nepotvrdíte nebude zvuk fungovat.


VYPNUTÍ ZVUKU VE WEBOVÉM PROHLÍŽEČI
Některé webové prohlížeče umožňují vypnutí zvuku konkrétní záložky, to se pak projeví ikonou přeškrtnutého reproduktoru přímo na konkrétní záložce, v horní části obrazovky.


Zvuk můžete opět zapnout kliknutím pravého tlačítka myši v oblasti záložky a následným vybráním možnosti Zapnout zvuk webu. Ikona přeškrtnutého reproduktoru by měla zmizet. ZVUK SE MI SEKÁ
Sekající se, nebo přerušovaný zvuk je v drtivé většině způsoben nestabilitou nebo přílišným zatížením internetového připojení. 

Možná řešení:
Pokud jste připojeni na bezdrátovou Wi-Fi síť, zkontrolujte, že máte dostatečný signál.
V pravém dolním obrazovku naleznete ikonu pro připojení Wi-Fi, pokud jsou na ikonce tři a více bíle zvýrazněných obloučků (viz obrázek) měl by být signál dostatečný.


Pokud je signál slabší (dva a méně) může docházet k výpadkům a sekání zvuku, řešením může být přesunutí se blíže k zařízení, které internetový signál vysílá.

Pokud se vám seká zvuk (platí i pro obraz) při sledování záznamu, zkuste manuálně snížit kvalitu záznamu.  V okně přehrávání záznamu v pravém dolním rohu klikněte na ozubené kolečko.


Vyberte jednu z nižších možností (můžete postupně snižovat dokud obraz a zvuk nebude plynulý).DALŠÍ MOŽNOSTI PŘÍČIN A ŘEŠENÍ PRO TECHNICKY POKROČILÉ UŽIVATELE
Konflikty s jinými aplikacemi:
  • Zavřete nepotřebné aplikace a procesy, které mohou spotřebovávat systémové prostředky.
  • Zkuste používat režim s nízkou latencí nebo prioritu aplikace pro software, který potřebuje vysoký výpočetní výkon.

Nízká šířka pásma připojení:
  • Zkuste upgradovat své internetové připojení na rychlejší verzi, pokud je to možné.
  • Zjistěte, zda na síti není příliš mnoho zařízení, která spotřebovávají šířku pásma, a případně je vypněte.
  • Zkuste se připojit k jinému Wi-Fi nebo kabelovému připojení, pokud máte podezření na problémy se stávajícím připojením.

Zvukové ovladače:
  • Aktualizujte ovladače zvukové karty na nejnovější verzi od výrobce.
  • Zkontrolujte, zda jsou ovladače správně nakonfigurovány v operačním systému.