Vyhledávání ve Videolektorovi

Vyhledávání ve Videolektorovi

Počet videí, informací, souborů i dotazů v poradně v zákaznické sekci stoupá s každým nově vydaným školením. Připravili jsme pro vás několik tipů pro snadnější vyhledávání.

Tipy pro úspěšné vyhledávání: Pokud se vám nedaří najít to, co hledáte pod určitým slovním spojením, vyzkoušejte nejprve různé varianty (např. místo DPH prakticky např. DPH v praxi), žádný vyhledávač není dokonalý, ale vyzkoušením jiného slovního spojení jej můžete přimět k vyhledání více výsledků.

Na všech stránkách Videolektora, které obsahují text, můžete také využít univerzální klávesovou zkratku CTRL+F, která vyhledá požadovaný text. Po stisknutí kláves se objeví pole pro zadání textu a prohlížeč jej okamžitě vyhledá.

CHCI NAJÍT ŠKOLENÍ NA URČITÉ TÉMA, JAK NA TO?
Pro snadnější vyhledávání školení podle okruhu vašich zájmů slouží filtry, které najdete nahoře stránky v sekci Moje školení.

Zde můžete filtrovat jak podle témat, štítků, stavu (živé vysílání/videozáznam), tak podle lektora, roku vydání a aktuálnosti (viz příklad na obrázku). Vyfiltrovat si můžete i vaše oblíbená a přihlášená školení.

U některých filtrů máte k dispozici vyhledávací pole "Hledat", kam můžete přímo napsat, co hledáte (např. jméno lektora).CO, KDYŽ POTŘEBUJI URČITOU INFORMACI, ALE NEVÍM V JAKÉM ŠKOLENÍ JI HLEDAT?
Pokud je cíl vašeho hledání konkrétnější a nevíte, po jakém tématu se ohlédnout, můžete využít vyhledávací pole v pravém horním rohu stránky. Pro vyhledání postačí vepsat klíčové slovo (můžete zkoušet různé varianty) a potvrdit tlačítkem "lupa". Po zadání hledaného výrazu vám vyjede celý seznam školení, poraden i videí, kde se daná problematika zmiňuje. Poté stačí jen otevřít vyhledané odkazy. Podrobnější návod v samostatném článku zde.
NEMOHU DOHLEDAT URČITOU INFORMACI V RÁMCI JEDNOHO ŠKOLENÍ, CO S TÍM?
Chcete se vrátit k určité informaci v konkrétním školení, ale špatně se vám hledá v dlouhém videozáznamu? Pro vyhledávání přímo ve videu máte několik možností. Můžete využít jak vyhledávání pomocí snímků prezentace (konkrétní snímek z pdf. prezentace) a následné spuštění videa od daného snímku. (Podrobný návod na konci článku zde)


Nebo také vyhledávat pomocí jednotlivých kapitol obsahu podle návodu zde.